Este, de altfel, una dintre cele mai cunoscute şi iubite melodii pentru începutul de an. Parcă nu este Revelion, dacă nu a răsunat în casă, în maşină sau din telefonul mobil.
Cântecul a apărut pe al şaptelea album de studio, al grupului suedez, ”Super Trouper”.
Iniţial, piesa fusese compusă pentru un musical despre Anul Nou, însă după ce acest proiect nu s-a concretizat, membrii grupului au decis să înregistreze melodia pentru album.
Producătorul videoclipului a fost Lasse Hallström.
A fost promovată doar varianta spaniolă, „Felicidad”, în ţările latino-americane, devenind un hit care a ajuns pe locul 5 în topurile din Argentina.
Varianta în limba engleză „Happy New Year” a fost lansată ca single în 1999, urcând în topurile europene – Top 10 în Olanda, Norvegia, Suedia, precum şi în Top 20 în Danemarca, scrie abbasite.com.
Cântecul a fost relansat în 2008 în mai multe ţări europene, ajungând în topurile din Danemarca, Norvegia, Suedia, fiind prezent în topuri şi în 2009, dar şi în 2011.

- O lecție de diplomație uitată: audiența lui Vasile Alecsandri la Lordul Malmesbury, șeful diplomației britanice
- Sinodul Ecumenic de la Niceea Medalion aniversar la împlinirea a 1700 de ani (325-2025)
- Închipuit urmaș al lui Genghis-Han, admirat de Hitler „Baronul sângeros”, dușmanul feroce al statului bolșevic întemeiat de Lenin